מי זכאי לאזרחות רומנית?

 

רבים הישראלים הזכאים לקבל אזרחות רומנית ודרכון רומני - אירופאי ובהם מי שנולד ברומניה, וצאצאיו וזאת גם אם מי שנולד ברומניה - ויתר על אזרחותו הרומנית או איבד אותה מכל סיבה שהיא . 
 

עם האזרחות הרומנית והדרכון האירופאי שאזרחות זו מקנה, תוכלו להתגורר, לעבוד, להשכיר נדל"ן ולרכוש השכלה גבוהה ברומניה ובכל מדינות האיחוד האירופאי וכן לקבל תעודת מעבר אירופאית המאפשרת לעשות זאת בכל אחת ממדינות האיחוד האירופי תחת תנאיה (במדינות אלו, הזכות לעבוד כפופה להסכמים שיש להן עם רומניה באותה העת והן רשאיות לשנות את מידת הזכאות בתחומן ואף לבטלה) ולנוע בחופשיות בין מדינות האיחוד.

יש לציין כי מחירי ההשכלה הגבוהה ברבות ממדינות האיחוד הינם נמוכים משמעותית מאשר בארץ ולפעמים אף מסובסדים במלואם ויותר (כלומר במדינות מסוימות הם חינם ואף תוכלו לקבל מלגות ותמיכה חודשית על ידי הממשלה).


הרשות המחוקקת בארה"ב העבירה תיקון לחוק ההגירה בשנת 2008 אשר מאפשר למצטרפות חדשות לאיחוד האירופאי ו/או לברית נאט"ו הלוחמות בטרור להיכנס לארה"ב ללא צורך בויזה תחת תוכנית ה Visa Waiver. גם אזרחי רומניה יוכלו להינות בעתיד מיתרון גדול זה .

 

הליך קבלת האזרחות והדרכון הינו ביורוקרטי ומורכב, ודורש היכרות עם החוק הרומני, בקיאות בשפה הרומנית ובהתנהלות מול מוסדות רשמיים ברומניה ובשגרירות רומניה בישראל . לכן על מנת לחסוך זמן וכסף מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך הדין המתמחה בעניין ומכיר את הדרכים הטובות ביותר להשלמת התהליך בדרך ההזולה, מהירה והפשוטה ביותר.